Home 9 „Monstra te esse Matrem” – poświęcenie obrazu o. Izajasza Bonera – galeria

„Monstra te esse Matrem” – poświęcenie obrazu o. Izajasza Bonera – galeria

2019-02-08_2Jak głosi legenda, sługa Boży o. Izajasz Boner, augustianin (ok. 1400 – 1471), modląc się przed freskiem Matki Bożej Pocieszenia w słowach „Okaż się nam Matką” (Monstra te esse Matrem), uprosił wskrzeszenie zmarłego dziecka. Kult Matki Pocieszenia wypełnił życie Izajasza, prowadząc do kontemplacji Trójcy Świętej.

To szczególne oddanie się o. Izajasza Bonera w ręce Bogurodzicy uwidoczniła na nowym obrazie artystka łódzka, Agnieszka Pychyńska. 8 lutego w kaplicy Matki Pocieszenia klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej na krakowskim Kazimierzu odbyła się coroczna uroczystość ku czci Izajasza Bonera. Uroczystość zgromadziła wszystkich braci naszej rodzącej się do życia Prowincji. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił Ojciec Prowincjał, o. Wiesław Dawidowski, OSA.

Po Mszy Św. odbyło się nabożeństwo przy mauzoleum Sługi Bożego Izajasza Bonera. Odbyło się odsłonięcie i poświęcenie obrazu oczekującego na beatyfikację augustianina.

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w nabożeństwie i prosimy o dalszą modlitwę w intencji pozytywnego zakończenia procesu beatyfikacyjnego o. Izajasza Bonera.

2019-02-08_3
Msza Św. - zdjęcie 1
Msza Św. - zdjęcie 2