Home 9 Rekolekcje w wyciszeniu

Rekolekcje w wyciszeniu

„Boże pragnienie by dawać, jest większe niż nasze pragnienie by otrzymywać.”
(Św. Augustyn, Sermo Geul. 145,6)

„Rekolekcje w wyciszeniu” adresowane są do wszystkich (mężczyzn i kobiet, osób młodych (od 18 lat), małżonków, osób w wieku starszym,
osób konsekrowanych i kapłanów). Opieramy się na Eucharystii, Piśmie świętym i bogatej tradycji Kościoła, w szczególności nawiązując do Św. Augustyna.

Są to rekolekcje w ciszy. Każdego dnia odbywają się wprowadzenia do medytacji, medytacja Słowa Bożego, adoracja i różaniec. W owocnym przeżyciu rekolekcji pomaga również codzienna, osobista rozmowa z osobą prowadzącą. W centrum dynamiki rekolekcji umieszczone jest spotkanie z Chrystusem na Eucharystii.

Terminy i zgłoszenia

Od 14 stycznia 2024 do 21 stycznia 2024
Od 11 lutego 2024 do 18 lutego 2024
Od 10 marca 2024 do 17 marca 2024
Od 5 maja 2024 do 12 maja 2024
Od 9 czerwca 2024 do 16 czerwca 2024
Od 30 czerwca 2024 do 7 lipca 2024
Od 14 lipca 2024 do 21 lipca 2024
Od 17 listopada 2024 do 24 listopada 2024

Serdecznie zapraszamy!

Informacje praktyczne

Rekolekcje rozpoczynają się wieczorem. Prosimy przyjechać na miejsce w godzinach pomiędzy 16:00 (najwcześniej) a 17:30 (najpóźniej). BARDZO WAŻNA UWAGA!! W dniu przyjazdu, również w niedzielę(!!), o tej porze nie ma już sprawowanej Eucharystii. Dlatego bardzo prosimy, aby w tym dniu postarać się wcześniej osobiście uczestniczyć w Eucharystii!!

Rekolekcje kończą się ok godz.11:00 w dniu wyjazdu.

Osoby mieszkają w pokojach 1-osobowych.

Należy koniecznie zabrać ze sobą Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) oraz notatnik i osobny budzik. (W czasie rekolekcji telefon komórkowy należy mieć wyłączony. Dlatego nie używamy telefonów komórkowych jako budzika.).

Koszt

Ofiara na pokrycie kosztów organizowania rekolekcji; szacunkowy koszt wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem wynosi: 780 zł.

– Osoby mogące wesprzeć dzieło rekolekcji, serdecznie prosimy o wniesienie większej ofiary.
Z serca dziękujemy!

– Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi, prosimy o kontakt (aby brak wystarczających funduszy nie był powodem rezygnacji z rekolekcji).

Miejsce

Rekolekcje w wyciszeniu odbywają się w klasztorze sióstr Niepokalanek w Łomiankach-Burakowie (koło Warszawy) tuż przy kościele bł. Marceliny Darowskiej, ul Jana III Sobieskiego 2A, 05-092 Łomianki-Buraków. Patrz poniżej: Miejsce i dojazd.

Kolejne etapy/części

Wszystkich, którzy po raz pierwszy uczestniczą w „Rekolekcjach w wyciszeniu”, serdecznie zapraszamy na cz. I. Osoby, które uczestniczyły już w cz. I, zapraszamy na kolejne etapy: cz. II, cz. III, itd., aż do cz. VII.

Zgłoszenia i kontakt

Zgłoszenia na rekolekcje prosimy kierować do:

Pani Aleksandra Dzięgiel
email: rekolekcje.w.wyciszeniu@interia.pl
tel. kom.: 505 679 137

Przy zgłaszaniu się na rekolekcje, szczególnie przez e-mail, proszę podać swoje:
– imię i nazwisko,
– wiek,
– telefon kontaktowy.

W razie pytań i niejasności, Pani Aleksandra Dzięgiel służy wszelkimi informacjami.

Prowadzący rekolekcje

„Rekolekcje w wyciszeniu” prowadzi o. Przemysław Plata OSA.

Miejsce i dojazd

Rekolekcje w wyciszeniu odbywają się w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Łomiankach-Burakowie (koło Warszawy) tuż przy kościele bł. Marceliny Darowskiej, ul Jana III Sobieskiego 2A, 05-092 Łomianki-Buraków.

Dojazd

  1. Z Dworca Centralnego w Warszawie należy przejść do przystanku metra „Centrum” i stamtąd przejechać metrem do przystanku „Młociny”. Najlepiej kupić bilet 75minutowy. Po skasowaniu, jest ważny również w liniach autobusowych.
  2. Po wyjściu z metra należy wsiąść w autobus 150 lub 750 (bilet 75 minutowy, który skasowaliśmy wchodząc do metra, jest ważny również w tych autobusach.) Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się przy wyjściu z metra ze stanowiska numer 3.
  3. Wysiąść na przystanku „Buraków” (po ok.10 minutach). Cofnąć się w kierunku ul. Józefa Przyłuskiego. Idąc wzdłuż tej ulicy, po ok 8 minutach, po prawej stronie mamy skrzyżowanie z ul. Jana III Sobieskiego i zaraz widać Kościół. Wejście do budynku Sióstr: po lewej stronie Kościoła przez bramkę.